‌صندلی مدیریتی Style هلگر

راهنمای جامع انتخاب صندلی اداری

چطور صندلی کارم را انتخاب کنم؟

امروزه بسیاری از مردم با درد های مزمن ناحیه کمر و پشت زندگی می کنند. بسیاری، زمان زیادی از طول روز را به کار با کامپیوتر و در پشت میز مشغولند. بسیاری از مردم درست نمی نشینند و توجه چندانی هم به صندلی که رویش نشسته اند ندارند. جالب است که در اکثر مواقع تنها با توجه به طرز صحیح نشستن و انتخاب صندلی های ارگونومیک پیشرفته، کیفیت زندگی افراد تغییر می کند. مدیران هم می توانند با انتخاب انواع صندلی های ارگونومیک، به طور هوشمندانه تحولی بزرگ در کیفیت و کارایی سازمان خود ایجاد کنند.

دانستن این که چه قدر از زندگی تان بر روی صندلی اداری صرف می شود، شما را شگفت زده می کند. کافی است 40 ساعت کار در هفته که به عبارتی حدود 1900 ساعت کار در طی یک سال می شود را در طول عمر کاری یک نفر ضرب کنید تا ببینید چه قسمت بزرگی از زندگی فرد روی صندلی اداری صرف شود.

به رغم این محاسبه، اغلب مردم هزینه بیشتری صرف خرید میز می کنند و به صندلی اهمیت کمتری می دهند. حتی خیلی از مردم هم در خانه زمان زیادی را پشت میز کار می نشینند. تنها راهکار منطقی پشت میز نشینی این است که صندلی کار، چه در خانه و چه در اداره و یا دفتر کار راحت و ارگونومیک باشد.

بسیاری از مطالعات ارگونومی انجام شده نشان می دهند که صندلی ساپورت کننده کمر، باعث افزایش بهره وری در افراد می شود. از سوی دیگر، صندلی اداری بد، می تواند منجر به کشیدگی عضله کمر، مشکلات پا و تونل کارپال در دست ها شود، که هر کدام به نوبه خود، موجب از دست دادن نیروی کار سازمانی و کاهش بهره وری می گردند.

بنابراین، به جای کاهش بهره وری به دلیل فقدان کارمند، سرمایه خود را برای صندلی های اداری خوب صرف کنید. با افزایش بهره وری بی شک از نیروی کار و سرمایه خود محافظت بهتری می کنید.

 

در صندلی اداری باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

صندلی های اداری بخشی از دکوراسیون دفتر هستند و بسیاری از مردم سعی می کنند با میز و صندلی های زیبا دکوراسیونی تاثیرگذار و شیک ایجاد کنند. خیلی از مدیران نگران تأثیرات بهداشتی صندلی بر روی کاربران آن نیستند. اما واقعیت این است که طراحی و یا ارگونومی صندلی باید بیش از هر چیز دیگری مورد توجه قرار گیرد.

ساپورت ناحیه کمر:

صندلی اداری باید ساپورت مناسبی برای کمر داشته باشد. بعضی از صندلی ها ساپورت قابل تنظیم کمر دارند که به کاربر اجازه می دهد نسبت به قرارگیری کمر، ساپورت را بالا و پایین کند و با جلوگیری از کشیدگی عضله از مشکلات سیاتیکی جلوگیری نماید. وضعیتی که می تواند ناتوان کننده باشد.

قابلیت تنظیم ارتفاع:

تقریبا تمام صندلی های اداری دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و بازو هستند. با این حال، بعضی از برند ها قابلیت های تنظیم متعددی هم برای کنترل عرض، زاویه و کنترل تنش صندلی دارند.

پایه چرخ:

تقریبا تمام صندلی های اداری دارای پایه چرخ هستند. با این حال، اگر دفتر موکت باشد، ممکن است لازم باشد صندلی را با چرخ هایی که مخصوص فرش هستند سفارش دهید. وجود چرخ از فشار بر روی کمر به هنگام خم شدن روی میز جلوگیری می کند.

پایه مفصل گردان:

تمام صندلی های اداری باید گردان باشند تا دسترسی به قسمت های مختلف میز را به راحتی میسر کنند. اگر صندلی چرخش راحتی نداشته باشد، باعث خستگی بازو و کاهش بهره وری می گردد.

پارچه:

پارچه باید قابلیت تنفس داشته و با نشستن طولانی مدت گرم و ناراحت کننده نشود. علاوه بر این نشیمن صندلی باید زیرسازی نرم داشته باشد تا کاربر را حمایت کند. نباید پایه صندلی  در زیر کوشن آن احساس شود.

شرکت تارلا طرح رسانه، در ادامه فعالیت های مربوط به دکوراسیون داخلی در وب سایت فروش مبلمان مدرن صندلی های ارگونومی شرکت هلگر را عرضه می نماید. برای بازدید از سایت و دیدن صندلی های اداری هلگر کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *